شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ساعت ۰۷:۰۷

آیا ممکن است زبان مادری خود را فراموش کنیم؟

1. زبان فارسی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

زبان فارسی از زبان قدیمی تر فارسی میانه (یا پهلوی) و آن نیز خود از فارسی باستان ... زبان پارسی با اینکه یکی از ارکان اصلی هویت ایرانی است و به عنوان زبان ملی و رسمی ... شاید آنان آرزو دارند که گذشته را فراموش کنند، ولی با این کار آن‌ها ریشه‌های معنوی، ..... زبان آرامی که مادر زبان‌های تازی و ابری (ebri) می‌باشد واژه‌های بسیاری از زبان‌های ...

2. آیا ممکن است زبان مادری خود را فراموش کنیم؟ - زومیت

14 ژوئن 2018 ... ذخیره. دانشمندان می‌گویند، ممکن است زبان مادری خود را حتی در بزرگسالی فراموش کنید. اما چگونگی و چرایی چنین رخدادی، پیچیده و اغلب غیرحسی است.

3. زبان مادری - عصرایران

21 فوریه 2018 ... ۲۱ فوریه (2 اسفند) روز جهانی زبان مادری ا‌ست. ... که زبان مادری خود را فراموش کند، مانند فردی زندانی است که کلید زندانش گم .... وسیله ارتباطی است پس چه اهمیتی دارد از کذام زبان استفاده می کنیم؟ ... است، لحظه ای تصور کنید بدون استفاده از زبان فکر کنید، اصلا ممکن ..... تاثیرات غیر منتظره گرما/ آیا زمین ناامن می‌شود؟

4. زبان مادری؛ زبان قلب و ذهن - عصرایران

20 فوریه 2017 ... کودکان با محروم ماندن از یادگیری زبان مادری، زبان دل و ذهن خود را از دست ... به زبان کود سخن گفت، بدان معنا نیست که به ساده ترین شکل ممکن با .... در این کشورها تأکید بیش از آن به آموختن زبان مدرسه باشد تمرکز بر فراموش نشدن زبان مادری است. .... سمت زبان مادري رفت آيا موافق هستند كه زبان فارسي رو هم كنار بگزاريم ...

5. زبان مادری و نظام آموزشی تک‌ زبانه | رادیو زمانه

23 سپتامبر 2013 ... محسن کاکارش- آیا تک زبانه بودن نظام آموزشی ایران را می‌توان به‌عنوان یکی ... شده است و همه اقلیت‌های ملی و قومی غیر فارس حق دارند از زبان مادری خود در ... در کنار زبان فارسی است و نباید فراموش کنیم که تدریس زبان مادری در ... اموزش زبان اگز در سالهای اولیه زندگی صورت نگیرد در سنین بالتر مشکل و یا غیر ممکن میشود.

6. بایگانی‌ها زبان مادری - فارسیمیا

این در حالی است که تسلط کامل کودک بر هر دو زبان ممکن است سالها به طول انجامد و یا حتی در ... خواهد شد، دقیقا به همان صورتی که کودکان یک زبانه به زبان مادری خود مسلط می شوند. .... کودک دو زبانه جهت استفاده از زبان مادری به والدین می کنیم، خرید یک عروسک انگشتی، .... باتوجه به توصیه های ذکر شده، آیا کودک دو زبانه شما خواب کافی دارد؟

7. مخالفت فرهنگستان زبان فارسی با آموزش به زبان مادری - فرارو

27 ژانويه 2014 ... نیساری تاکید کرد: در بحث آموزش زبان مادری نباید طور عمل کنیم که در ادامه ..... را فراموش کند و بعد بچسبد به زبان مادری کاملا غلط است زبان رسمی این .... نمی رود اما آموزش به زبان مادری بحثی جداست و ممکن است تهدید ساز شود. .... آیا استعمار و محرومیت فرهنگی و زبانی چیزی غیر از این است که برای ... زبان خود را جفظ کنه.

8. چرا واژگان زبان‌های جدید را فراموش می‌کنیم؟! - کجارو

29 دسامبر 2015 ... آیا در حال یادگیری زبان جدید هستید ولی با یادگیری واژگان جدید مشکل دارید؟ ... برای این‌ که بفهمیم چرا کلمات را فراموش می‌کنیم و چه کار کنیم تا این اتفاق ... شاید این کارآمد‌ترین روش ممکن نباشد، اما برای اهداف بشر و کمک به بقای وی، ... به احتمال قوی، گام بعدی شما این است که کلمه را به زبان مادری خود ترجمه کنید که ...

9. BBC Persian

24 فوریه 2004 ... ممکن است زبان مادری تان فارسی باشد اما به سبب زندگی در خارج از مرزهای ... ضمناً به کلیه کسانی که دارای زبان مادری غیر از زبان رسمی خود هستند توصیه می کنم از یاد دادن زبان خود به .... سالهای آینده لهجه مشهدی به همراه بسیاری از لهجه های دیگر فارسی فراموش خواهد شد. ... آيا نقش ترك زبانها در ادبيات فارسی قابل انكار است؟

10. چرا به زبان فارسی افتخار نمی‌کنیم؟ - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان ...

19 سپتامبر 2017 ... مجله مهر: وقتی می‌گوییم زبان فارسی زبان مادری ماست، شاید ذهنمان برود سمت ... است که به ما می‌گوید در طول سال‌ها چه ظلم‌هایی به زبان مادری خود کرده‌ایم و حالا ... حتی اگر به‌لحاظ دستوری فکر کنیم یک زبان دچار محدودیت است، همین ... فراموش نکنید که زبان گفتار، زبان طبیعیِ هر ملتی است. ... آیا مردم معنی بی‌آرتی را می‌فهمند؟

11. Persian or Farsi

در غرب از همان دوران يونان و رم باستان اين زبان پرژن (Persian) خوانده شده است - يا با تلفظی .... در اين رابطه به چند گروه می توان اشاره کرد که هر کدام ممکن است با انگيزه يا دلايل ..... اينها از پدر و مادر خود شنيده اند که نام زبان مادری اشان فارسی (Farsi) است و اين .... من اين نکته را هم فراموش نمی کنم که نمی شود جلو تغييرات زبانی را گرفت.

12. چرا اشتباه کردن خوب است؟ | اتیچر - آموزش زبان توسط اساتید Native

17 نوامبر 2017 ... کلمه ی عبور خود را فراموش نموده ام. × بستن پنجره ... ممکن است متوجه شوید که دانش آموزان دیگر مشکل مشابهی دارند و شما می‌توانید در حل آن به یکدیگر کمک کنید. ... آیا شما زمانی که به زبان مادری خود صحبت می‌کنید همه را درک می‌کنید؟ ... به‌این‌ترتیب می‌فهمم اشتباهم چیست و چگونه می‌توانم در آن وضعیت ارتباط برقرار کنم.

13. چطور سریع زبان یاد بگیریم ؟ ۱۰ چیزی که برای یادگیری سریع زبان ...

2 روز پیش ... ممکن است شما در زمانی که آموختن زبان را شروع می‌کنید بسیار خوشبین باشید اما .... اما واقعا آیا می توانیم خود را در موقعیتی قرار دهیم که در آن ما هیچ ... این بدان معنی است که ما باید حهت افزایش سرعت یادگیری وسواس در دقت را فراموش کنیم. ... به زمانی فکر کنید که قواعد زبان مادری خود را با دقت دنبال نمیکردید، اما باز هم ...

14. آموزش زبان دوم به کودکم را از چه سنی شروع کنم؟ - نی نی بان

12 آگوست 2017 ... برترین ها: سال اول زندگی، بچه به جز گریه و صداهایی که پدر و مادر به زور ... دادن زبان دوم در سنین کم ممکن است باعث شود کودک زبان مادری خود را فراموش ...

15. توییتی تراژیک در خصوص عظمت «زبان مادری» | آذربایجان جنوبی ...

14 آوريل 2018 ... به گزارش گوناز تی وی، این کاربر در صفحه توییتر خود نوشته است: ... الان فارسی رو هم فراموش کرده و فقط ترکی حرف می زنه.» این توییت، به زیباترین شکل ممکن، قدرت و عظمت «زبان مادری» را به تصویر می کشد. ... منم میذاشتن دم دستش ترجمه کنم( روسیه درس خونده بودم) طفلک انقد ذوق میکرد باهاش حرف میزدم.».

16. چگونه نویسنده شویم؟ یک برنامۀ ۱۰ هفته‌ای برای نویسنده شدن - مدرسه ...

در هفتۀ اول ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که آیا نویسندگی آب و نان می‌شود یا نه؟ ... به این دلیل که نوشتن مهارتی مثل “دو” در ورزش است، نوشتن، مهارتی مادر است. ... نباید فراموش کنیم که نویسندۀ غیرداستانی بودن به این معنا نیست که .... هر نویسنده‌ای برای توصیف شخصیت‌های خود از روش تازه‌ای استفاده کرده، با این روش می‌توانید ...

17. 6 روش کوتاه سازی زمان یادگیری یک زبان | دکتر زبان

9 ا کتبر 2016 ... اگر میخواهید یادگیری زبان را شروع کنید احتمالاً از خود می پرسید برای رسیدن به ... مثل میزان نزدیک بودن زبان مادری با زبان مقصد، انگیزه، پیچیدگی زبان مقصد، ... را که برایمان مهم هستند به یاد می آوریم و آنچه را مهم نیست فراموش می کنیم. ... ممکن است اوایل یادگیری یک زبان گاها وسوسه شوید تا هر چه سریعتر به آن زبان ...

18. سه روش حرفه ای حفظ لغات | دکتر زبان

16 آوريل 2017 ... ... صحبت کرد. با یک بانک واژگان مختصر می توانیم منظور خودمان را بیان کنیم. ... یک وضعیت یا کلمه مشابه در زبان مادری را با کلمه جدید پیوند دهید. ... این روش که به نمانیکس معروف است سالهاست که در دنیا امتحان خود راپس داده؛پس چرا شما امتحانش نمی کنید؟ ۳. ... آیا با استراتژی های دیگر برای حفظ لغات، آشنایی دارید؟

19. زندگی - ویکی‌گفتاورد

سخنان دربارهٔ زندگی ممکن است با موضوعات مرگ، جهان، شادی، غم وغیره مشترک .... اگر ما نتوانیم همچو مردان و زنانِ آزاد زندگی کنیم باید از مُردن خود شادمان باشیم. ... شاید دین، زبان، و رنگ پوست ما متفاوت باشد، اما همگی به یک نژاد بشری تعلق ... باید برای خودمان کار کنیم یا برای همسر، دختر، مادر، دوستانمان. ..... «آیا زندگی را دوست می‌داری؟

20. بهترین سن برای آموزش زبان دوم به کودک چه سنی است؟ - هفت گنج

1 آگوست 2015 ... بعضی از والدین نگران این نکته هستند که یاد دادن زبان دوم در سنین کم ممکن است باعث شود کودک زبان مادری خود را فراموش کند یا این‌که در یادگیری ...

21. چگونه مهارت صحبت کردن (speaking) زبان خود را تقویت کنیم؟ | انجمن ...

13 جولای 2017 ... چگونه مهارت صحبت کردن (speaking) زبان خود را تقویت کنیم؟ ... ظرف مدت کوتاهی همانند شخصی که زبان مادری اش انگلیسی است، صحبت کنید. ... صحبت کردن زبان دوم بدون اشتباه و خطا تقریبا غیر ممکن است. ... کردن با دیگران گاهی اتفاق می افتد که کلمه یا عبارت خاصی را فراموش می کنید و ... سلا م ایا بدون رفتن به.

22. 5. آیا نیازمند کمک هستید؟ با ما تماس بگیرید در بارۀ ما 4 ... - IOM Greece

سازمان بین المللی مهاجرت )IOM( برای کمک به شما به وجود آمده است. ما همچنین ... اتریش، مجارستان، اسلوونی، کرواسی و بلغارستان کمک کنیم! ... وجود داشته باشد و یا چیزی را فراموش کرده باشید، با مسؤلین در جریان بگذارید. ... ممکن است از شما خواسته شود که برای ... در صورت لزوم برای ترجمه به زبان خود درخواست کنید. .... مادری خود را دارید.

23. تيترآنلاين - مکالمـه اصل فراموش شده در آموزش زبان انگليسي در ايران

16 دسامبر 2011 ... اما آيا اشكال از بهره هوشي ايرانيان است كه پس از گذراندن واحدهاي درسي انگليسي- که از ... در حال حاضر زبان انگليسي، زبان مادري بيش از 340 ميليون شهروند ... آغـــاز يادگيري زبـــان دوم، زماني است که فرد، زبان نخست خود (زبان مادري) را در حد ... گرامري زباني پر از استثنا، مانند انگليسي، تقريباً غير ممكن است، بنابراين ...

24. چگونه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟ | ingooneh

تلفظ واضح و درست واژه ها برای تقویت سطح مهارت زبان انگلیسی ضروری است. .... مطالعه یک بخش اساسی برای یادگیری یک زبان جدید به شمار می رود که نباید فراموش شود. .... دارد که گاها ترجمه آن به زبان مادری غیر ممکن است و تنها می تواند درک شود و نه ترجمه. ... آیا فرد مقابل نیز برای برقراری ارتباط با شما زحمت یادگیری زبان مادری شما را ...

25. اتمام زودهنگام کودکی | مادرشو

مادر یا پدری که از روی شرم و فرهنگ عمومی‌مان ما را آگاه نکردند یا جامعه‌ای که اگر آگاه ... دقیقاً چه رفتارهایی را می‌توانیم آزار جنسی کودک تلقی کنیم؟ ... همچنین کودک خود را دائم در خطر می‌بیند و ممکن است از طرف آزارگر تهدید شود و ... این نکته را فراموش نکنیم که پسربچه‌ها ممکن است از طرف دوستان و فامیل مؤنث هم ... شروع یادگیری زبان مادری.

26. باورهای غلط درباره زبان‌آموزی کدامند؟ - آلمان اینفو

21 آوريل 2018 ... آنجاست که ممکن است یک پندار نادرست اما متداول جلوی پیشرفت. ... یادگیری زبان را شروع کنیم موفق‌تر خواهیم بود اما آنچه مهم است زمانی است که ... این باور نادرست خود ناشی از این است که مادر پدرها به غلط گمان می‌کنند هرگاه ... اما اینکه آیا این مسئله باعث می‌شود زنان در زبان‌آموزی موفق‌تر از مردان باشند جای بحث فراوان دارد.

27. آیا شما می توانید همزمان بیش تر از یک زبان یاد بگیرید؟ - Polyglot Club

آیا ممکن است برای یادگیری بیش از یک زبان در همان زمان، و اگر چنین است، چگونه باید من ... حالا که من در مورد آن فکر می کنم، سخت 'یک زبان تنها' من رویکرد عمدتا به سه دلیل ... کسب این هسته زبان بسیار مهم است اگر می خواهد برای حفظ زبان زنده را در ذهن خود، ... در حالی که یادگیری فرانسوی و آلمانی، او لذت می برد صحبت به زبان مادری در هر دو ...

28. آیا ممکن است زبان مادری خود را فراموش کنیم؟ - زومیت

دانشمندان می‌گویند، ممکن است زبان مادری خود را حتی در بزرگسالی فراموش کنید. اما چگونگی و چرایی چنین رخدادی، پیچیده و اغلب غیرحسی است.

29. آیا ممکن است زبان مادری خود را فراموش کنیم؟

فردی را تصور کنید که پس از سال‌ها اقامت در یک کشور خارجی نمی‌تواند، پیام متنی که از یکی از اعضای خانواده‌اش دریافت کرده را درک کند.

30. آیا ممکن است زبان مادری خود را فراموش کنیم؟ – ایده پردازان ...

فردی را تصور کنید که پس از سال‌ها اقامت در یک کشور خارجی نمی‌تواند، پیام متنی که از یکی از اعضای خانواده‌اش دریافت کرده را درک کند.

31. آیا ممکن است زبان مادری خود را فراموش کنیم؟ - اخبار روزانه ...

دانشمندان می‌گویند، ممکن است زبان مادری خود را حتی در بزرگسالی فراموش کنید. اما ...

32. آیا تغییر الگوی تجاری گوگل مپس به معنای پولی شدن آن است ...

انتشار این خبر این شبهه را در مخاطبان ایجاد کرده‌ است که تمام استفاده‌کنندگان از سرویس گوگل مپس یا نرم‌افزار نقشه‌های گوگل باید از امروز (۲۱ خردادماه) برای استفاده از آن‌ها مبلغی پرداخت کنند.

33. چگونه مهارت صحبت کردن (speaking) زبان خود را تقویت کنیم ...

... زبان خود را تقویت کنیم ... غیر ممکن است. ... هستید که زبان مادری اش را همراه ...

34. چرا فراموش می کنیم؟ - راستینه - سایت پزشکی و مجله سلامتی ...

... فراموش می کنیم این است که ... را پاک کنیم، آیا ... زبان مادری خود مفید است.

35. چگونه انگلیسی را خوب صحبت کنیم: 10 نکته‌ی آسان برای شیوایی ...

چگونه انگلیسی را خوب صحبت کنیم: ... در زبان مادری خود ... را تمرین نکنید ممکن است ...

36. داستان انگلیسی از یاد بردن زبان مادری - زبانشناس

آیا می‌شود که یک شبه زبان مادری مان از یادمان برود؟ پسری که از خواب بیدار می شود و دیگر نمی تواند حتی یک کلمه انگلیسی حرف بزند. روبن یک فوتبالیست بااستعداد و دروازبان نترس است.

37. چگونه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟ | ingooneh

هر زبان خارجی ظرافت ها و پیچش های خاص خوش را دارد که گاها ترجمه آن به زبان مادری غیر ممکن است و تنها می تواند درک شود و نه ترجمه.

38. آیا یادگیری زبان دوم بر شخصیت شما تاثیر می گذارد؟ - کجارو

اگر پیش از این زبانی غیر از زبان مادری خود را ... را تشریح کنیم. آیا ... ممکن است ...

39. آیا در رویای غرق شدن در زبان انگلیسی هستید؟ – سرزمین زبان

ممکن است با خود ... ا ی است.فراموش نکنید ... شما که زبان مادری خود را یک شبه ...

40. آیا تغییر زبان، شخصیت شما را تغییر می دهد؟

... دوم را بهتر از زبان مادری خود فرا ... را تشریح کنیم. آیا ... ممکن است ماه ...

41. آيا از صحبت کردن به زبان مادری خود شرم داريد؟

ممکن است زبان مادری ... تنها زبان مادری خود را ... باید با زبان مادری صحبت کنیم. ...