جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ساعت ۲۰:۲۴

رسانه ها باید در مسیر امر به معروف و نهی از منکر حرکت کنند

1. احتکارکنندگان منکر آیات الهی هستند - ستاد امر به معروف و نهی از منکر

4 روز پیش ... احتکارکنندگان منکر آیات الهی هستند/ حرکت در مسیر پویایی اقتصاد جهاد فی سبیل الله است ... رسانه ها باید احیا کننده پیام عاشورا باشند.

2. ایرنا - بررسی نقش امر به معروف و نهی از منکر در گستره زندگی اجتماعی

13 ژوئن 2017 ... به گزارش ایرنا، فریضه امر به معروف ونهی از منکر به عنوان مکانیزم کنترل و .... امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نیازمند فضاسازی مناسب از سوی رسانه ها به ... در جهت مصالح مردم دارد، باید در این مسیر حرکت کند و حقوق عامه را تأمین نماید.

3. شهریور ۱۳۹۷ ۹ | فرهنگسرای معروف | فرهنگسرای معروف - Part 9

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل ازخبرگزاری مهر، غلامرضا بوربور بعد از ظهر شنبه در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر که با حضور عبدالله مرتضوی ...

4. راه کارهای گسترش فرهنگِ امر به معروف و نهی از منکر -جوابگو

براساس این کریمه الهی، در راه اجرای این فریضه، باید سختی ها و مصایب را تحمل کرد و صبر پیشه نمود. ... کسی که ندانسته گناه می کند مورد امر به معروف و نهی از منکر نیست بلکه باید او را ... اسلام دارای نظام و قوانین خاصی است تا درستی راه جامعه و مسیر رسیدن به اهداف ... استفاده صحیح از ابزارها و کیفیت بخشیِ نفش رسانه های تبلیغی:.

5. شرایط امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی - ستاد امر به معروف و ...

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی: مردم باید نسبت به فقرا احساس مسولیت داشته باشند ... در برج میلاد نیست/رسانه‌ها به سالم‌سازی فضای جامعه کمک کنند · رسانه ها نباید با بزرگ جلوه دادن ... توضیحات: دسته: برگزیده ها: منتشر شده در شنبه, 24 بهمن 1394 01:12: نوشته شده .... مردم و براى خدمت به آنها پديد آمده اند و همواره بايد در اين مسير نيز حركت كنند.

6. مسیر مقابله با سلطه گران همان خط عاشوراست/ برخورد با رسانه هایی که ...

10 سپتامبر 2018 ... مسیر مقابله با سلطه گران عصر حاضر، همان خط عاشوراست/ با رسانه هایی ... از سوی دیگر، انسان باید امر به معروف و نهی از منکر کند. ... رییس قوه قضاییه، غایت حقیقی حرکت اباعبدالله الحسین (ع) را توحید ... جهانی مرتکب می شود، همان خودخواهی ها و حب سلطه بر عالم است که در دشمنان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) وجود داشت.

7. رسانه، رابطه ی اخلاق و دین | Jawedan: News, Opinion & Analysis

10 ژانويه 2011 ... چکیده: باتوجه به کارکرد رسانه ها و وسایل ارتباط جمعی که با مردم در تماس هستند ... دست اندرکاران این سایه گستر جامعه، باید دین، آداب و سنن، و مصالح عمومی ... و درست در مسیری گام برمی دارد که اعتماد مردم را به خود جلب می کند و در واقع مأمن ... برای مثال پای بندی به آموزه ی “عدالت طلبی”،”امر به معروف و نهی از منکر”،”دفاع از ...

8. | راهکارهای گسترش فرهنگِ امر به معروف و نهی از منکر | islamic-sources

17 فوریه 2013 ... لذا فریضه ی مهم امر به معروف و نهی از منکر در اسلام همان حکم عملی و ... براساس این کریمه الهی، در راه اجرای این فریضه، باید سختی ها و مصایب را ... اسلام دارای نظام و قوانین خاصی است تا درستی راه جامعه و مسیر رسیدن به اهداف والای آن را تضمین نماید. .... با ارزشهای اسلامی جامعه و تحقق عینی این فریضه ی الهی حرکت می کنند.

9. علت نوسانات اقتصادی این روزها بی توجهی به امر به معروف و منکر است ...

5 روز پیش ... در فرآیند امر به معروف و نهی از منکر از قرآن کریم استمداد کنیم، قرآن می فرماید؛ ... صحیح قرار بگیرند مسیر و هدف خود را به گونه ای تنظیم می کنند که در دنیا و .... نداشته باشد و بخواهد جامعه دینی را به حرکت در بیاورد، نتیجه اش این می شود که ... نخبگان، فرهیختگان و رسانه ها باید اطلاع رسانی بر اساس رشد و تعالی فرهنگ ...

10. امر به معروف و نهی از منکر؛ هدف امام حسین (ع) برای قیامی ماندگار

3 ا کتبر 2017 ... امر به معروف و نهی از منکر، هدفی که امام برای زنده نگهداشتن و احیاء آن جان خود را فدا کرد. ... گروه چند رسانه ای · سایر حوزه ها ... به راستى امام حسین(ع) را باید قهرمان این میدان دانست. ... هر کس از شما در برابر تیزى شمشیر و زخم نیزه ها شکیبا است، با ما ... حرکت الهى خویش را بیان مى کند که قصدش کشورگشایى و به چنگ آوردن ...

11. از جنگ ترکیبی راه اندازی شده توسط دشمن ‌عبور خواهیم کرد - ایسنا

7 سپتامبر 2018 ... امام جمعه شیراز با بیان اینکه در کنار جنگ اقتصادی، جنگ رسانه ای با قوت ... تمام شهرها ایجاد شود که لشکر امام حسین(ع) سازماندهی شده حرکت می کند و به دشمن مجال .... وی تاکید کرد: باید عزاداری ها و دسته جات در این ایام با شکوه هر چه تمام تر آئین ..... وی ادامه داد: امر به ‌معروف و نهی از منکر منجر به سلامت جامعه می‌شود و هرگاه این ...

12. برنامه‌های هفته "امر به معروف و نهی از منکر" در گیلان اعلام شد - اخبار ...

13 سپتامبر 2018 ... دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان برنامه‌های هفته گرامیداشت امر به ... شفیعی‌زاده مسیر حرکت این راهپیمایی در شهر رشت را برشمرد و تصریح کرد:‌ ... کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر در بین مردم باید از بیان شیوا و ... از منکر در تحکیم خانواده و کاهش تنش‌های خانوادگی در صدا و سیما و رسانه‌ها برگزار می‌شود.

13. چگونه قیام امام حسین (ع) معنای امر به معروف و نهی از منکر را احیاء کرد؟

4 روز پیش ... قیام امام حسین (ع) نماد امر به معروف و نهی از منکر واقعی است؛ امر به ... نه مردم و نه حاکمان متوجه نبودند که در این حرکت، اخلاص و حقیقتی نهفته ..... باید مسیری درست و سازنده را طی کند، سیره اهل بیت در این برنامه ها .... نباید پدیده های اجتماعی را با سیاست ممزوج کرد/هر حقیقتی را نمی شود بصورت کامل در رسانه ها بازتاب داد.

14. اجرای صحیح امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، نیازمند حضور هیئات است

8 جولای 2018 ... مردان و زنان مؤمن، ولایت در حوزه احیای امر به معروف و نهی از منکر را دارند لیکن ... امام راحل، تمام هیئت ها حرکت کردند و در ادامه تمام این کشور نهی از منکر کرد و همزمان تمام ... نماینده ولی فقیه در فارس ابراز داشت: هیئت ها مانند یک سمن هستند و باید اول مسیر را .... دین و اندیشه · رادیو و تلوزیون · رسانه ها و مطبوعات · سینما و تئاتر ...

15. اخلاق رسانه؛ بايدها و نبايدهاي اخلاقي در رسانه ملي | معرفت اخلاقي

5 آوريل 2012 ... كليدواژه‌ها: اخلاق، رسانه، رسانه ديني، بايدها و نبايدهاي اخلاقي، رسانه ملي ... انسان، جامعه و رسانه ديني در يك نظام اسلامي بايد در مسير ارزش‌هاي الهي، اخلاقي، نيل به كمال ... اما در نگاهي ديگر، هر چند غايت و كمال انسان، بلكه سعادت واقعى هر موجودى، در حركت به سوى خدا ... اين اصل، بر مفهوم امر به معروف و نهي از منكر مبتني است.

16. در برابر ناهنجاری ها تنها در حد حرف زدن و نوشتن در رسانه ها حق شرعی و ...

29 سپتامبر 2014 ... باید عرض کنم که بسیارند مواردی که حادتر از بی حجابی هستند و ... در حال حاضر که بنا داریم امربه معروف و نهی از منکر را در حد وسیع تری ... باشد حاوی این نکته است که بایستی در همان مسیر جنگ نرم حرکت کنیم. ... اگر دغدغه نظام را دارند آیا فکر نمی کنند مردم و به ویژه جوان ها با این تندروی ها نسبت به نظام بدبین می شوند ...

17. آغاز هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر - سازمان تامین اجتماعی

4 ا کتبر 2016 ... بدون تردید هر نهضت در جهت حفظ مسیر حرکت خود به سوی اهداف از پیش ... امر به معروف و نهی از منکر نه تنها به اتفاق فقهای اسلام واجب است، بلکه اصل ... به هر حال، از طرف مسؤولین ذیربط باید تدابیر مناسبی در این باره اتخاذ شود. ... و نادانی امر به منکر و نهی از معروف کند، بنابراین نهی از منکر کردن کسی که .... چند رسانه ای.

18. مجموعه دینی اخلاقی و اجتماعی امر به معروف و نهی از منکر | آستان مقدس ...

20 آگوست 2017 ... آرشیو اخبار آستان · اخبار تولیت آستان · اخبار آستان در رسانه ها · اخبار جهان اسلام ... آنچه که همه مسلمان ها باید بدانند و عمل کنند ... امر به معروف و نهی از منکر؛ همه آحاد مردم باید وظیفه امر کردن به کار خوب و نهی کردن از کار بد را برای خود قائل باشند. ..... اند و باعث شده اند که از حرکت به سوی الله در مسیر استعداد خود باز مانم.

19. سراب خبر | مقاله / امر به معروف و نهی از منکر در قرآن و روایات

19 ژوئن 2016 ... شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قروه با ارائه مقاله ای به ارائه ... عمران آیه 104 ) { باید از میان شما گروهی باشند که به خیر دعوت کنند و به ... همچنین خداوند متعال گروهی از اهل کتاب را به خصلت هایی می ستاید و آن ها ... از طرف دیگر، توصیف این گروه به «امّت »خود نشان دهنده ی نوعی حرکت هدفمند و در مسیر رشد و تعالی ...

20. علیرضا کاظمی خبر داد : تلاش برای ارایه الگوهای موفق از یک دانش‌آموز ...

3 سپتامبر 2018 ... او به ماموریت‌های مهم اتحادیه اشاره کرد و گفت که ما باید به عنوان فرزندان انقلاب ... علمی، اقتدار معنوی، اقتدار نظامی، اقتصادی و اجتماعی حرکت کنیم. ... معظم رهبری انقلاب اسلامی سرافرازانه با وحدت و همدلی مسئولان مسیر خود را طی می‌کند. ... کند؛ امر به معروف و نهی از منکر امروز در جامعه در فراروی ما قرار دارد و ما به ... با رسانه ها.

21. مقام شهیدان امر به معروف و نهی از منکر

نقش دولت ها در توسعه امر به معروف و نهی از منکر )با تکیه بر منابع خطی و چاپی( 145 ..... باید در همه زمینه ها و در همه مکان ها و زمان ها به فریضه بزرگ امر به معروف توجه .... حسین A می نهد، او در شعاع روشنایی خورشید و مصباح حسینی حرکت می کند و سیره ...... چرا که احکام اسالمی برای تمام بشریت و در مسیر رشد و تعالی و سعادت انسان.

22. عربستان توانایی جنگ رسانه‌ای خودش را از دست داده است - رادیو گفت و گو

18 ژوئن 2018 ... برای همین رسانه‌هایش را به جای جنگ رسانه‌ای تبدیل به رسانه‌های جنگی کرده است. ... برای همین ظرف ۱۵ سال اخیر مفتی‌های عربستان نیز به مثابه رسانه عمل می‌کنند. ... یک مسیر باقیمانده برای خودش را تبدیل به فضای جنگ رسانه‌ای کرده است. ... واقعی عربستان حتی از فضای ریاض نیز به لحاظ عملیاتی نتوانسته حرکت کند.

23. قرآن وحقوق رسانه ها - چهارمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

رسانه. ها با. رويكرد درون. دينی به آيات قرآن و تبيين عناصر اصلی حقوق. انسان. ها است. روش پژوهش، ..... که در صورت توسل به آن،همه انسانها در مسير درست هدايت می شوند. )إِنَّا. هَدَيْنَاهُ السَّبِيلَ إِمَّا .... ساير انواع رسانه. ها به فعاليت حرفه اي مشغول هستند، پذيرفته اند که بايد در چارچوب ضوابطی حرکت کنند ... امر به معروف و نهی از منكر. «,» . دفاع از.

24. خراسان تایم - امر به معروف و نهی از منکر یک مسئولیت همگانی است

14 سپتامبر 2018 ... در جامعه اسلامی اساس و پایه حاکمیت صالحین امر به معروف و نهی از منکر است. ... عالم که هستند به سمت نیکی حرکت کنند و نهی از منکر یعنی همه را از پستی ها دور کنند». ... گفت: باید به مسئله بی حجابی و بدحجابی توجه شود زیرا ما در مسیری حرکت ... قاسمی با اشاره به این موضوع که صدا سیما و رسانه ها در این حوزه نقش ویژه ...

25. نقش امر به معروف و نهی از منکر در اصلاح جامعه – الشیعه

5 آگوست 2017 ... امر به معروف و نهى از منکر، مکمل فریضه هایى چون نماز و زکات است و غالبا در ... طبق این تعاریف معروف ها دربین ملتها فطری و همگانی هستند و معمولا با تفاوت ..... در جهت مصالح مردم دارد، باید در این مسیر حرکت کند و حقوق عامه را تأمین نماید. .... با ایجاد تشکل امر به معروف ونهی ازمنکر، ایجاد رسانه مثل رادیو وتلویزیون و…

26. نظارت و کنترل یکی از اجزای اصلی مدیریت محسوب می گردد - حوزه ریاست

آگاهي از اجراي دقيقبرنامه ها و اطمينان به حركت سازمان در راستاي دستيابي به هدفهاي ... يا انحراف از اهداف وتخلف از وظايف، تذكر دهند و امر به معروف و نهي از منكر نمايند. ... سطح جزييات بايد فهم و درک کافي را براي خواننده ايجاد کند و بتواند موارد اصلي موثر را ..... اگر مشارکت عمومي را در نظارت و کنترل مي خواهيم -که براي موفقيت در اين مسير،  ...

27. وظایف رسانه ها

رسانه های گروهی می توانند به گونه ای عمل کنند که مردم به سوی حق رغبت پیدا کنند؛ ... هر وسیله ای را مجاز نمی گرداند و مقدمات و طرق نیز باید مسیر درست و اصولی را طی کنند. .... به امور مسلمانان، یاری مظلومان، دفاع از حقایق و ارزش ها، امر به معروف و نهی از منکر، .... اسلام منع شرعی ندارد؛ اما رسانه ها مجاز نیستند به ملاهی و لهوهایی که حرکت در مسیر ...

28. تایپ متون فارسی به شکل صحیح در Word و هنگام ارسال ایمیل

تایپ متون فارسی به شکل صحیح در Word و هنگام ارسال ایمیل

29. آیا سرنوشت ما از قبل تعیین شده و ما مثل یک بازیگری هستیم ...

ضمن عرض سلام به نظر می رسد شما باید ابتدا نکته اساسی استفاده از مثال ها را مورد توجه ...

30. ماهنامه خط صلح – نگاهی به مدارس تخریبی زلزله کرمانشاه؛ در ...

می بینید؛ این حرف ها بسیار ساده است، و دردناک تر گذر ساده تر مسئولین از کنار این مصائب ...

31. آیا نظام همچنان در مسیر انقلاب حرکت می کند؟ | حسین سوزنچی

با سلام و عرض ادب و احترام استاد محترم در تلاشم تا برخی از مسائلی که در یادداشت شما به ...

32. زنده شدن مرده پس از 6 ساعت حضور در قبر | هشترود نیوز

مطالب برچسب گذاشته شده با نام : ‘زنده شدن مرده پس از 6 ساعت حضور در قبر’

33. چرا خدا بعضی از انسان ها را بدبخت آفریده؟ | شهر سوال

شهر سوال ـ کسی که معاد را باور کرده و زندگی خود را منحصر به این دنیا نکرده و حیات اصلی ...

34. ماهنامه خط صلح – نگاهی به تاریخچه فعالیت های محمدعلي طاهري ...

شرحی بر زندگی محمدعلی طاهری/ داریوش عدیم نگاه تطبیقی به ازدواج کودکان و فرایندهای آن ...

35. قطعه 26 | اینجا قطعه ای از بهشت است؛ نه با قلم که با خون ...

«ای بابا! سواحل ما هم باید کاملا آزاد باشد تا دنیا فکر نکند متحجریم! در مواجهه با ...

36. تأملی در فلسفه نماز و روزه استیجاری و پاسخ به برخی شبهات ...

به قلم حجت الله حاجی کاظم؛ بهار ۱۳۹۴ اشاره توجه شود که پای نهادن به بررسی احتمالات ...

37. احادیثی تکان دهنده درباره آخرالزمان از پیامبر اکرم(ص ...

عزیزدل ربط این شعر چیه الان؟ امر به معروف و نهی از منکر پس جایگاهش چیه؟ با طرز برداشت ...

38. پشت پرده آسیب ها چیست، خانواده های ناآگاه یا نهادهای خواب ...

قتل کودکان به ویژه اگر همراه با آزارهای جنسی باشد به عنوان یکی از مهم ترین و دلخراش ...

39. زن در اسلام - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

از ابوهریره روایت شده‌است که مردی به نزدیک رسول‌الله آمد و گفت: یا رسول‌الله، از ...

40. انتقادات و پیشنهادات - samtekhoda.tv3.ir

با سلام و ممنون از برنامه خوبتون حاج آقا حسینی بررگوار در مورد زندانی های محکوم به دیه ...

41. خلاصه ای از زندگینامه امام خمینی | آسمونی

بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران پس از سالها مبارزه در راه حق و ستیز دائم با استکبار ...

42. مشهد - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

حوضهٔ رودخانهٔ کشف‌رود که شهر مشهد در آن قرار دارد، به‌خاطر شرایط مناسب طبیعی، از ...

43. مرکز پژوهشها - سیاست های کلی نظام (ابلاغی از سوی مقام معظم ...

مجلس شورای اسلامی از نخستين دوره، برای كارشناسی طرح‌ها و لوايح، از مشورت موردی ...

44. مرکز پژوهشها - قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری ...

مجلس شورای اسلامی از نخستين دوره، برای كارشناسی طرح‌ها و لوايح، از مشورت موردی ...

45. نسل کشی ارامنه - جنایتی که نشاید - نسلکشی | اِنی کاظمی

مشاهده و خواندن این نگاره برای افراد زیر هیجده سال (-۱۸) همچنین دوستانی که از دیدن ...

46. نشانه های حتمی ظهور امام زمان | آسمونی

چرا واقعیت را نمی نویسید در کتاب شیخ مفید اشاره شده است به سید خراسانی اینکه امیدی به ...

47. نگاهی گذرا به زندگینامه‌ی حضرت آیت‌ الله‌العظمی سید علی ...

نگاهی گذرا به زندگینامه‌ی حضرت آیت‌ الله‌العظمی سید علی حسینی خامنه‌ای

48. تجلیل از جشن نوروز مخالف اسلام است؟

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان (afghanpaper)، در حالیکه مردم افغانستان خود را برای ...