شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ساعت ۲۱:۳۳

روایت روزهای اسارت از شلمچه تا اردوگاه دشمن

1. شب های قدر در اسارت | موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان

فردای آن روز در اردوگاه نیز مراسم عزاداری برقرار بود اما باز هم با جنگ و گریز!!! ولی با هر زحمتی ... ورود شبانه به آسایشگاه در تمامی طول اسارت به ندرت انجام می‌شد زیرا عراقی‌ها كلاً از شب وحشت عجیبی داشتند. .... روایت روزهای اسارت از شلمچه تا اردوگاه دشمن.

2. علی دهقان پیر | موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان

نشسته نفر سوم از چپ علی دهقان پیر اردوگاه رومادیه ... از این زمان تا شروع جنگ که تقریبا آبادان روز های آرامی را داشت خیلی به طول نیانجامیدواین دوران آرام و امن خیلی ... و به این ترتیب به اسارت دشمن درآمدیم. .... روایت روزهای اسارت از شلمچه تا اردوگاه دشمن .

3. افطاری در اسارت | موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان

آزاده سید محمدعلی بصری در خاطره‌ای از ماه رمضان در اسارت روایت می کند: اینکه همه ما روزه می‌گرفتیم ولی ... افطاری در اسارت ... روایت روزهای اسارت از شلمچه تا اردوگاه دشمن.

4. مخبر - 1397/04/21 - تشییع شهدای تازه تفحص شده دراصفهان

12 جولای 2018 ... اصفهان شهید بصره تفحص شلمچه عملیات نظامی امام زمان عجل الله تشییع آزادسازی خرمشهر عملیات بیت ... روایت روزهای اسارت از شلمچه تا اردوگاه دشمن.

5. ایبنا - انقلاب و دفاع مقدس

محسن شیرمحمد، نویسنده‌ای که پیش از این کتاب‌های «چشمان عقاب» و «مردان آسمان» را در حوزه دفاع مقدس تالیف کرده،... روایت روزهای اسارت از شلمچه تا اردوگاه دشمن.

6. مخبر - 1397/04/19 - اسامی شهدای تازه تفحص شده اصفهان اعلام شد

10 جولای 2018 ... اصفهان خرمشهر شهید امدادگر بصره تفحص شلمچه عملیات نظامی امام زمان عجل الله تشییع سوم خرداد ... روایت روزهای اسارت از شلمچه تا اردوگاه دشمن.

7. روایت آزاده همدانی از روزهای ‌اسارت/ شب‌ها دعا می‌کردیم کاش صبح نشود ...

20 آگوست 2017 ... تسنیم: در چه سالی عازم جبهه شده و به اسارت دشمن در آمدید؟ ... متوجه شدیم ایرانی‌ها مجدد به خط زدند و در شلمچه درست 15 روز بعد از عملیات کربلای 4 عملیات کربلای 5 را اجرا کرده‌اند. ... و غیره کردیم تا اینکه شرایط انطباق با اردوگاه فراهم شد.

8. جلد 17 معرفی اجمالی اردوگاه‌های اسرای ایرانی در عراق | مسعود ده نمکی

نگارنده بر این باور است که به تعداد افرادی که در اسارت بوده‌اند روایت و تعریف در مورد شرایط .... ۲٫ تشریح روند از اسارت تا اردوگاه اسرای مقاطع مختلف اردوگاه ... در اهمیت شناخت‌ دشمن بعثی و به‌ویژه زندانبابان اردوگاه‌ها شاید رساترین جمله را مرحوم .... اول، اسرایی که در همان روزهای ابتدایی جنگ به اسارت درآمده و به زندان‌های عراق منتقل شده بودند ...

9. کتابهای اقتصادی بازرگانی کتاب های اقتصادی بازرگانی ... - BehBook

پرفروش‌ترین کتاب‌های ۲۰۱۸ تا کنون · شعر شاملو ... روایت روزهای اسارت از شلمچه تا اردوگاه دشمن ... فرصت‌ها و چالش‌های پسابرجام تا بحران سوریه و بازیگران منطقه‌ای.

10. اردوگاه تکریت11 ( Camp Takrite 11) - خاطرات آزادگان اردوگاه تکریت 11

از جمله آسیبهای جنگ به اسارت رفتن شماری از رزمندگان از 13 ساله تا 80 ساله بود، .... در این اردوگاه روزهای تلخی بر ما گذشت آن قدر شکنجه می‌شدیم که درد دوری از وطن و ...... خاطره زیر روایت آزاده دفاع مقدس «رحمان آغازی» است که از کتاب «خاکریز پنهان» ..... جنگ كه تمام می‌شود، عبدالرضا توی جبهه می‌ماند تا این كه در هنگام عملیات مرصاد در شلمچه ...

11. اسارت و صبر - ازکی

در منطقه ی شلمچه ، آخرین سنگر لشکر 25 کربلا از گردان یا رسول (صلی الله علیه و آله ... سیل آتش چند برابر شد،گلوله های کاتیوشا،خمسه خمسه،و یورش تانک های دشمن بود که ... به زحمت محی الدین را صدا کردم و با دندان آرم سپاه را از لباسش کندم ، تا شناسائی نشود .... بالاخره بعد از بیست و سه روز ما را از آن جهنم مخوف به سوی اردوگاه دیگری در ...

12. ۸ سال دفاع مقدس در یک نگاه - همشهری آنلاین

10 ا کتبر 2014 ... به موازات عملیات منظم ارتش عراق در سرتاسر نقاط مرزی، دشمن به اقدامات دیگری .... دشمن که از شلمچه تا پل‌نو را ظرف 4 روز طی کرده بود، نتوانست از پل‌نو تا ..... دیگر برای بازگذاردن راه‌های بازگشت ایران به اردوگاه غرب، می‌کوشید به ایران نزدیک شود. ..... خطاب قرار داده و فرمودند: "درنگ امروز اسارت ذلت‌باری را در پی خواهد داشت.

13. مرداد ۱۳۹۲ - وبلاگ آزادگان اردوگاه 16 تکریت

در نشست بررسی «ادبیات اردوگاهی»مطرح شد؛بعضی ها طاقت روایت روزهای اسارت را ندارند ... خسروشاهی، دبیر علمی برنامه، از مرتضی سرهنگی خواست تا مقدمه‌ای را درباره ... مطهر ۹۲ شهید تازه تفحص شده از مرز شلمچه وارد کشور شدند که طی دو روز گذشته پیکر این ... این شهدای والامقام در عملیات‌های بدر، خیبر، والفجر ۸، کربلای ۵ و تک دشمن در ...

14. آزادگان - پورتال صادقان

با اين حال، دست کم تا دو سال بعد، هيچ کدام از اُسراي ايراني در بند رژيم بعث، به ... و درست چند روز مانده بود به پذیرش قطعنامه 598 در 67.3.4 در منطقه شلمچه به اسارت .... كسی كه نه فقط آزاده ای در اسارت دشمن بود، بلكه آزاده ای بود چشم پوشیده از چرب و ... در این پرونده نگاهی به زندگی اش، به خصوص در روزهای اسارت به روایت آزادگان عزیز داریم .

15. ضمایم - پرتال امام خمینی

7 سپتامبر 2016 ... اقرار فرمانده · دعا برای شفای امام · سخت ترین روز اسارت · خبر حیات بخشی که نگهبان عراقی .... تا ریخ و محل تولد: 1331ـ دزفول‏‎ ‎ ... نام اردوگاه و عنوان در اسارت: الانبار موصل 1 و 2 و 3 رمادیه 1 مسئول آسایشگاه‏‎ ‎ ... منطقه و نام عملیات: پلیس راه خرمشهر تک دشمن‏‎ ‎ ..... منطقه و نام عملیات: شلمچه بیت المقدس‏‎ ‎.

16. روایت جالب 4 آزاده اردوگاه تکریت 11 - خبرگزاری دفاع مقدس

19 آگوست 2017 ... اعتقاد به انسان سازی اسارت را بارها از زبان خود اسرا شنیده ایم، اینکه معتقدند این ... بهانه ای شد تا ساعتی پای صحبت های شیرین جمعی از آزادگان بنشینیم. ... حمیدرضا رضایی نیز دیگر آزاده این میزگرد در عملیات کربلای 5 به دست دشمن اسیر می شود. ... در روزهای آینده ماحصل گفت و گوی خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس در ...

17. روایت جانسوز تک شلمچه | فرهنگ نیوز

1 مارس 2016 ... روایت اسارت در تک شلمچه را آزاده سرافراز مازندرانی علی نائیجی چنین نقل می‌کند: از ساعت 7 ... نکته مهم این بود که همه رزمندگان از مدتی قبل تحرکات سنگین دشمن را به چشم دیدند و ... و امروز با یک پا و کلکسیونی از ترکش‌ها نماد مقاومت آن روز در جامعه امروز باشد. * از روی جنازه مطهر شهدا گلوله جمع می‌کردیم تا در نبرد وانمانیم.

18. جهان بین - خاطرات اسارت رزمنده ای که تاب و توان را از او ربوده بودند:در ...

18 آگوست 2013 ... روایت ۸سال دفاع مقدس از زبان آزادۀ سرافراز :انقلاب شكوهمند اسلامي به رهبري امام خميني (ره)در بهمن ماه ... ... خاطرات اسارت هوشنگ مصطفوی رزمنده چهارمحال و بختیاری .... و بیشتر می شد تا اینکه در سال ۱۳۶۴ به جبهه اعزام شدیم و در خط شلمچه و دریاچه ..... خلاصه اینکه ورود به اردوگاه روز وحشتناکی بود و گفتن و نوشتن نمی تواند ...

19. موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان

عاشقانه‌های یک آزاده برای مرحوم ابوترابی. دکتر حمیدرضا قنبری از آزاده‌های دوران دفاع مقدس عاشقانه‌هایی را برای حاج آقا ابوترابی به رشته تحریر درآورده است.

20. جنگ ایران و عراق - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

از زمان به قدرت رسیدن حزب بعث در عراق در سال ۱۹۶۸ میلادی، عراقی‌ها رؤیای رهبری جهان عرب را در سر می‌پروراندند.