شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ساعت ۰۹:۰۷

قیام گوهرشاد جنگ مقابل مدرنیته جعلی بود مسئولان فرهنگی به گوهرشاد توجهی ...

1. قیام گوهرشاد، اصلاحات فرهنگی از راه کشتار

17 دسامبر 2016 ... قیام گوهرشاد، اصلاحات فرهنگی از راه کشتار شاید هیچ عملی در ... مکابیا با گردهم آوردن یهودیان جهان، دل‌بستگی آنان به دولت جعلی یهودی و فرهنگ ..... و پیوسته به جنگ مذهب و نمادهایش رفته بود نظر رضاشاه را به خود جلب کرد. .... و علما در مقابل این اعمال درهم شکست و نمادها و مناسک مذهبی یک به یک ممنوع و از صحنه حذف شدند.

2. فاجعه گوهر‌شاد به روایت شاهد عینی - خبرگزاری فارس

10 جولای 2016 ... در روز ۲۱ تیر ۱۳۱۴ قیام مردم مشهد در اعتراض به سیاست‌های آمرانه فرهنگی از سوی دولت فروغی از جمله سیاست همسان‌سازی لباس‌ها سرکوب شد.

3. بازخوانی واقعه مسجد گوهر شاد مشهد - اخبار تسنیم - Tasnim

12 جولای 2018 ... کشف حجاب اجباری سوغاتی بود که رضاخان از سفر خارجی به ترکیه و آشناشدنش با ... قیام گوهرشاد نقطه برخورد و تلاقی دو جریان فرهنگی است ... حال ورود به جغرافیای فرهنگی ما بود و عملا به جنگ فرهنگ اسلامی‌- ایرانی آمده بود. ... و مردم به کشف حجاب اعتراض داشتند، ظاهر قضیه این است که دولت و ملت مقابل هم قرار گرفتند.

4. آپارات - قیام مسجد گوهرشاد

قسمت اول کلیپ پویانمایی قیام مسجد گوهرشاد · موسسه نورالزهرا ... مسجد گوهرشاد · موسسه فرهنگی آموزشی . ... نماهنگ ضربه دوازدهم بمناسبت سالروز قیام مسجد گوهرشاد ... فیلم/نگاهی به واقعه قیام مسجد گوهرشاد و دوران کشف حجاب ... در آپارات شما قادر خواهید بود ویدئوهای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و از اخبار رویدادها اطلاع پیدا کنید.

5. تقابل اسناد و خاطرات در قیام مسجد گوهرشاد - سایت فرهنـگی تبلیـغی ...

10 جولای 2016 ... مقاله ای با رویکرد تاریخی وتوجه به اسناد تاریخی , کتاب ها و خاطرات حول ... روایت قیام مسجد گوهرشاد انعکاس خفقانی است که بعد از این حادثه در شهر ... در مواردی روایت های شفاهی این قیام در رمان هایی همچون «پاریس پاریس» آقای تشکری و «جاده جنگ» ..... در ترکیه، مقابله با حجاب اسلامی از نخستین برنامه های کمال آتاترک ...