پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ساعت ۱۸:۱۱

پسر نوجوان به پرداخت دیه و مجازات حبس محکوم شد

1. پسر نوجوان به پرداخت ديه و مجازات حبس محكوم شد - کودک پرس

15 فوریه 2018 ... پسر ۱۵ ساله كه در جريان دعوا بر سر دوستی با يك دختر مرتكب قتل شده بود به حبس و پرداخت ديه محكوم شد.

2. نوجوان 16 ساله پدرو مادرش را به خاطر دوستش کشت - کودک پرس

5 آوريل 2018 ... پسر نوجوانی که به‌دلیل درخواست مادرش به پایان‌دادن به یک رابطه دوستی، پدرومادرش را با همدستی فردی دیگر به قتل رسانده ‌بود، به حبس محکوم شد. ... در نهایت هیئت قضائی وارد شور شد و با توجه به ماده ٩١ قانون مجازات اسلامی جدید، متهمان را از قصاص مبرا اما هر کدام از آنها را به پرداخت دیه و چهار سال حبس محکوم کرد. برچسب ها ...

3. دختر ۱۶ ساله قاتل پدر دیه را قسطی می‌پردازد - مشرق نیوز

18 دسامبر 2017 ... دختر نوجوانی که با همدستی مادرش به خاطر پسر مورد علاقه‌اش مرتکب قتل پدرش شده بود، به حبس و پرداخت دیه محکوم شد. متهم به خاطر ... سپس مهوش در حالی که اشک می‌ریخت، گفت: «در آن زمان بچه بودم و مجازات کاری که می‌کردم را نمی‌دانستم.

4. مجازات کودک‌آزاری، تجاوز به کودکان و قاچاق کودکان چیست؟ - ایسنا

9 آوريل 2018 ... به گزارش ایسنا، لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان که در راستای جلوگیری از کودک آزاری، قاچاق کودکان و همچنین حمایت از کودکان و نوجوانان در دولت تدوین شده و در .... نوجوانان نتایج زیر واقع شود، مقصر علاوه بر پرداخت دیه به شرح زیر مجازات می‌شود: ... قاچاق اعضا و جوارح طفل و نوجوان شود، به مجازات حبس درجه سه محکوم می‌شود.

5. یک سال حبس، پرداخت دیه و جریمه نقدی، مجازات خانم دکتری که باعث مرگ ...

4 آگوست 2018 ... این پرونده به بهمن سال 94 برمی‌گردد زمانی که همه مقدمات برای تولد پسر ... قتل غیرعمد یک بیمار به جزای نقدی و پرداخت 30 درصد دیه کامل انسان محکوم شد. ... وضعیت مادر جوان روبه راه به نظر می‌رسید و پزشک زنان بدون اینکه او را ویزیت ...

6. قتل پدر و مادر توسط یک نوجوان - شیعه نیوز

4 آوريل 2018 ... پسر نوجوان و دوستش که با نقشه از پیش طراحی شده ،پدر و مادرش را ... شان از قصاص تبرئه و هر یک به 4 سال حبس و پرداخت دیه محکوم شدند. ... در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد و سرانجام دیروز با توجه به ماده 91 قانون Law مجازات ...

7. 5 سال زندان برای پسر 16 ساله تهرانی که پدر و مادرش را کشت + عکس ...

4 مارس 2018 ... پس‌ از اقرار دو پسر نوجوان به‌ قتل، آنها در دادگاه یکدیگر را به‌عنوان طراح نقشه ... و از دوست و همدست وی دیه خواست، اما پدربزرگش برای هر دو متهم درخواست قصاص کرد. ... این نوجوان که بشدت متأثر شده بود و اشک می‌ریخت، ادامه داد: پدر و مادرم با من ... مادرش ومهدی به اتهام مباشرت در قتل پدر او به پنج سال حبس محکوم شدند و چون هر ...

8. جام جم آنلاین - سرنوشت متفاوت متهمان 4 پرونده جنایی

22 آگوست 2017 ... به گزارش جام‌جم، متهم نخستین پرونده، پسری 16 ساله است که 4 اردیبهشت 95 ... در پایان دادگاه، قضات شعبه هفتم با استناد به ماده 91 قانون مجازات اسلامی، ... با یک دروغ ناموسی وارد نزاعی دسته‌جمعی در پارک لاله شد و پسری جوان را با چاقو کشت. ... دادند و هر دو متهم را به پرداخت دیه، سه سال حبس و 99 ضربه شلاق محکوم کردند.

9. محکومیت سه پزشک در مرگ مادر جوان - سایت خبری تحلیلی تابناك ...

7 جولای 2018 ... مهلت پرداخت دیه تا دو سال بعد از وقوع جرم و به عبارت دیگر تا اول مرداد سال‌جاری تعیین شده و مجازات حبس نیز با توجه بموقعیت اجتماعی متهمان تا دو سال دیگر به حال ... وجود اتهامی که به سه پزشک وارد شده آنها را به حبس تعزیری محکوم کرده و 50 درصد ... به مراجع قضایی می‌رسانم و نمی‌گذارم حق همسر و پسر کوچکم پایمال شود.

10. سن ازدواج در ایران - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

منتها ازدواج دختر کمتر از ۱۳ ساله و پسر کمتر از ۱۵ سال «منوط است به اذن ولی به شرط ... وارد قوانین ایران شد، تا پیش از آن تشخیص مصلحت فقط به عهده ولی کودک بود. ... در بیشتر موارد خانوادهٔ داماد به خانواده عروس که اغلب فقیر هستند پولی پرداخت می‌کنند . ... نابالغ بدون اذن ولی او صورت گیرد، مرد به شش ماه تا دو سال حبس محکوم می‌شود.

11. مجازات های جایگزین زندان (حبس) در قانون جدید چیست؟ | قوه قضاییه ...

22 نوامبر 2017 ... مقاله نقد و بررسی لایحه مجازاتهای اجتماعی جایگزین حبس زندان تهیه شد ... ۱ ) اخطار کردن : که براي بزه‌هاي کوچک يا بزه‌هايي که توسط نوجوانان يا جوانان و کساني که ... ۱ ) محکوميت به مجازات حبس براي اولين بار ..... ب- یک فقره سابقه محکومیت قطعی به حبس بیش از ۶ ماه یا حد یا قصاص یا پرداخت بیش از یک پنجم دیه.

12. بررسی رویه و نگرش قضات دادگاه‌های اطفال تهران به جایگزین‌های مجازات

ﺗﺎ. 180. ﺑﺮرﺳﯽ روﯾﻪ و ﻧﮕﺮش ﻗﻀﺎت. دادﮔﺎه. ﻫﺎي اﻃﻔﺎل ﺗﻬﺮان. *. ﺑﻪ. ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ. ﻫﺎي. ﻣﺠﺎزات ﺣﺒﺲ ... ﺑﻪ ﺑﺮرﺳﯽ وﺿﻌﯿﺖ ﮐﻮدﮐﺎن و. ﻧﻮﺟﻮاﻧﺎن ز. ﯾﺮ ﻫﺠﺪه ﺳﺎل. ﮐﻪ ﺑﻪ. دﻻﯾﻠﯽ در. ﺗﻤﺎس. ﺑﺎ. دادﮔﺎه اﻃﻔﺎل ﻗﺮار ﻣﯽ. ﮔﯿﺮﻧﺪ،. ﻣﯽ. ﭘﺮدازد. رو ... ﺑﻪ. وﯾﮋه درﺑﺎره. ي. رﺳﯿﺪﮔﯽ ﺑﻪ. ﺟﺮاﯾﻢ ﮐﻮدﮐﺎن ﻣﻄﺮح ﺷﺪه و در ﻧﻈﺎم ﮐﯿﻔﺮي ﺑﺴﯿﺎري از. ﮐﺸﻮرﻫ ..... Imprison. ) زﻧﺪان ﻣﺤﻠﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ. اﺷﺨﺎص ﻣﺤﮑﻮم ﺑﻪ ﻣﺠﺎزات. ﺣﺒﺲ. ﯾﺎ اﺷﺨﺎص ﻣﺘﻬﻢ ﮐﻪ در اﻧﺘﻈﺎر. ﻣﺤ.

13. حکم نوجوان بروجردی که معلم خود را کشت، صادر شد - IranWire | استان‌وایر

2 فوریه 2017 ... استان وایر- پسر 15 ساله بروجردی که به اتهام قتل معلم فیزیک خود بازداشت ... این نوجوان با رای قضات دادگاه، به سه سال حبس و پرداخت دیه در حق اولیای دم محکوم شد که رای صادره با اعتراض خانواده مقتول، به دیوان ... این که نمایندگان حقوقی آموزش‌وپرورش هم درخواست اشد مجازات برای یک عضو خود کنند، اصلا قابل درک نیست.

14. ۱۰ سال حبس به جرم قتل فرزند ۱۲ ساله - الف

11 مارس 2018 ... مرد جوان در جلسه دادگاه نیز مدعی شد که آن روز چون فهمیده که پسرش ترقه خریده ... حبس و نیز به خاطر مصدوم‌کردن دختر خانواده به پرداخت دیه محکوم کردند.

15. رويکرد سياست جنايي و کيفري افتراقي ايران نسبت به کودکان بزهکار

19 ژوئن 2017 ... به موجب قانون مجازات عمومی مصوب سال ۱۳۰۴ خورشیدی، اطفال کمتر از ۱۲ سال غیر ... مستند به خود استفاده نماید به حداکثر مجازات قانونی همان جرم محکوم می‌گردد. ... گردد، هم دیه پرداخت شده و هم برای کسی ضرر قابل توجه وارد شده است. ... ۱ـ معرفی طفل یا نوجوان به مددکار اجتماعی یا روانشناس و دیگر متخصصان و همکاری با آنان‏

16. قاتل ملیکا از اتهام قتل گریخت - همشهری آنلاین

3 جولای 2018 ... پرونده قتل ملیکا، دختر هشت‌ساله هفتکلی که به‌دست پسر ۱۴ساله‌ای به قتل رسیده ... اصلاح و تربیت محکوم شد و پدر وی باید دیه ملیکا را به خانواده‌اش پرداخت کند. ... پسر نوجوان درباره انگیزه‌اش گفت: «مدتی بود دوچرخه‌ام خراب شده بود، اما پدرم ... رفتار و اعمالش بوده و باید مجازات سنگین‌تری برایش درنظر گرفته می‌شد.».

17. حکم بازداشت برای کودک ۵ ساله در لرستان - عصرایران

18 آوريل 2016 ... دوست «امیر محمد» 5ساله که خاک داخل چشمش شده بود، با مالیدن آنها باعث آسیب بیشر ... و از صدور حکم جلب و مراجعه مأمور برای زندانی کردن پسر 5 ساله‌شان خبر دادند. ... مدیرعامل ستاد دیه شعبه استان لرستان توضیح داد: در قانون جدید مجازات اسلامی، ... اطفال و نوجوانان مطابق مقررات مربوط به پرداخت دیه و خسارت حکم می‌کند» .

18. قانون مجازات اسلامی جدید - ویکی‌نبشته

12 جولای 2015 ... ماده 12- حكم به مجازات يا اقدام تأميني و تربيتي و اجراي آنها بايد از طريق دادگاه .... ب- سه سال در محكوميت به قطع عضو، قصاص عضو در صورتي كه ديه جنايت وارد شده بيش از ..... قطعي به حبس بيش از شش ماه يا حد يا قصاص يا پرداخت بيش از يك پنجم ديه .... ماده 95- محكوميتهاي كيفري اطفال و نوجوانان فاقد آثار كيفري است.

19. شش ماه حبس در انتظار مهاجم جوان استقلال تهران! - Sputnik Iran

1 فوریه 2018 ... بر اساس ماده 714 قانون مجازات اسلامی اگر چنانچه مهاجم جوان استقلال راننده ... به قتل غیرعمدی و به 6 ماه تا 3 سال حبس و پرداخت دیه در حق اولیای دم محکوم می‌شود. ... در این حادثه احمدرضا شاکر پسر دایی قائدی دچار مرگ مغزی شد و خانواده اش ...

20. مجازات قتل غیرعمدی ناشی از تقصیر در حوادث رانندگی - خبرگزاری میزان

2 ژوئن 2016 ... پرداخت دیه در اثبات تقصیر راننده ... از محل‌هایی که عبور از آن ممنوع‌ شده است رانندگی کرده‌، به بیش از دو سوم حداکثر مجازات ‌مذکور در مواد فوق محکوم خواهد شد. ... میلَکی ادامه داد: مرتكبان جرایم غیرعمدی به مجازات جایگزین حبس محكوم می‌شوند ...

21. متن كامل قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 - موسسه حقوقی سایه

4 ژوئن 2017 ... در این موارد و همچنین در موردی که حکم قبلاً اجراء شده است هیچ‌گونه اثر ... محکوم نیز می‌تواند از دادگاه صادرکننده حکم، تخفیف مجازات را تقاضا نماید. ..... ب- یک فقره سابقه محکومیت قطعی به حبس بیش از شش ماه یا حد یا قصاص یا پرداخت بیش از یکپنجم دیه .... 1- معرفی طفل یا نوجوان به مددکار اجتماعی یا روانشناس و دیگر ...

22. 6 ماه تا 3 سال حبس و پرداخت دیه در انتظار مهدی قائدی - خبرگزاری برنا

1 فوریه 2018 ... او گواهینامه ندارد و طبق قانون، مقصر اصلی تصادف به حساب می‌آید. ... در صورت اثبات پشت فرمان بودن ستاره جوان استقلال؛ ... روایت دیگری هم هست که می‌گویند سه پسر و دو دختر در ماشین حضور داشتند که البته هیچ کدام تأیید شده نیست، ... راننده را به یک تا پنج ماه حبس و پرداخت دیه در صورت مصالحه مصدوم محکوم می‌کند.

23. پژواک آوای حقیقت - لایحه قانون مجازات اسلامي

3_ دوسال در محكوميت به شلاق حدي، قصاص عضو در صورتي که ديه جنايت وارد شده نصف ..... به حبس بيش از شش ماه يا حد يا قصاص يا پرداخت بيش از يك‌پنجم ديه باشد. .... 4_ جلوگيري از معاشرت طفل يا نوجوان با اشخاصي که دادگاه ارتباط با آنها را براي طفل ..... ماده 146_ سن بلوغ، به ترتيب در دختران و پسران، نه و پانزده سال تمام قمري است.

24. ﻗﺎﻧﻮﻥ ﻣﺠﺎﺯﺍﺕ ﺍﺳﻼﻣﻲ ﻛﺘﺎﺏ ﺍﻭﻝ

_. ﺷﻼﻕ ﺍﺯ ﻳﺎﺯﺩﻩ. ﺗﺎ ﺳﻲ ﺿﺮﺑﻪ،. _. ﻣﺤﺮﻭﻣﻴﺖ ﺍﺯ ﺣﻘﻮﻕ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺗﺎ ﺷﺶ ﻣﺎﻩ،. ﺩﺭﺟﻪ. _٨. ﺣﺒﺲ ﺗﺎ ﺳﻪ ﻣﺎﻩ . _. ﺟﺰﺍﻱ ﻧﻘﺪﻱ ﺗﺎ. ﺩﻩ. ﻣﻴ .... ﺳﺎﻝ ﺩﺭ ﻣﺤﻜﻮﻣﻴﺖ ﺑﻪ ﻗﻄﻊ ﻋﻀﻮ، ﻗﺼﺎﺹ ﻋﻀﻮ ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺗﻲ ﮐﻪ ﺩﻳﻪ ﺟﻨﺎﻳـﺖ ﻭﺍﺭﺩ ﺷـﺪﻩ ﺑـﻴﺶ ﺍﺯ. ﻧﺼﻒ ﺩﻳﻪ ﻣﺠﻨﻲ ..... ﺗﻌﻠﻴﻖ ﺍﺟﺮﺍﺀ ﻣﺠﺎﺯﺍﺕ ﻣﺤﻜﻮﻡ، ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺣﻖ ﻣﺪﻋﻲ ﺧﺼﻮﺻﻲ ﺗﺄﺛﻴﺮﻱ ﻧﺪﺍﺭﺩ ﻭ ﺣﻜﻢ ﭘﺮﺩﺍﺧـﺖ ..... ﺟﻠﻮﮔﻴﺮﻱ ﺍﺯ ﻣﻌﺎﺷﺮﺕ ﻃﻔﻞ ﻳﺎ ﻧﻮﺟﻮﺍﻥ ﺑﺎ ﺍﺷﺨﺎﺻﻲ ﮐﻪ ﺩﺍﺩﮔﺎﻩ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺑﺎ ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﻱ ﻃﻔﻞ ﻳـﺎ ﻧﻮﺟـﻮﺍﻥ. ﻣﻀﺮ.

25. نظریات مشورتی قانون مجازات اسلامی سال 92 - کانون وکلای دادگستری ...

اگر شامل نابالغ پسر بدانيم وبا التفات به اينكه ماه قمري ده روز كمتر از سال شمسي ... ندارد، آنچه در ماده 88 قانون مذكور آمده راجع به «جرايم تعزيري» اطفال و نوجوانان است كه ... ماده 609 قانون مجازات اسلامي1375 داراي مجازات 3 تا 6 ماه حبس و يا 74 ضربه شلاق ويا .... مي شود و بر اساس شكايت پدر فرزند عاقله دختر بچه به پرداخت ديه محكوم مي شود.

26. مسببان خودکشی منجر به فوت طفل و نوجوان به بیش از دو تا پنج سال حبس

29 جولای 2018 ... نمایندگان مردم در خانه ملت مجازات مسببان خودکشی اطفال را مشخص کردند. ... در جریان بررسی جزئیات لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان تصویب شد؛. مسببان خودکشی منجر به فوت طفل و نوجوان به بیش از دو تا پنج سال حبس محکوم می‌شوند ... نشود، علاوه بر پرداخت دیه طبق مقررات، حسب مورد به ترتیب زیر مجازات می‌شود:

27. بایگانی‌ها نرخ دیه - موسسه حقوقی اعظم شفائی

در اجرای ماده 549 قانون مجازات اسلامی مصوب سال 1392 قیمت دیه کامل در ماه های غیر .... در ماده 27 آورده شده است که مدت حبس از روزی آغاز می شود که محکوم به موجب حکم ... اطفال و نوجوانان» و به‌ویژه ماده 90 آن در تعریف چگونگی صدور حکم مجازات قصاص و حد است. ... شرعی هستند (سن بلوغ شرعی برای دختر 9 سال و برای پسر 15 سال است) اما زیر 18 ...