چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ساعت ۰۹:۳۹

چرا ملت های منطقه به ایران گرایش دارند

1. فرهنگ - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

هر منطقه از هر کشوری می‌تواند فرهنگ متفاوتی با دیگر مناطق آن کشور داشته باشد. ... در برابر فرهنگ، نافرهنگ است و عبارت است از آنچه جامعه با آن تعامل دارد ولی فرهنگ نیست. ... ایران می‌شود و پیش از آن کلمه‌ای که به معنای فرهنگ باشد در این زبان وجود نداشت. .... روحیه هر ملت را از رفتارهایی که از مردمان آن، جلوه گر می‌شود، می‌توان بازشناخت.

2. زبان فارسی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

با توجه به رسمی بودن زبان فارسی در ایران، افغانستان و تاجیکستان و تسلط ... «پ» و «ف» یک حرف به‌کار می‌رفته و بعضی از «پ» های پهلوی «ف» خوانده می‌شده‌اند. .... نیز ( در شکل آن‌زمان خود یعنی پارسی باستان) زبان چیره و زبان اداری این منطقه پهناور شد. .... می‌دهد هنرْ همراه با زبان و عوامل دیگر در ایجاد یک ملت و تکوین خصلت آن دستی دارد.

3. مردم کرد - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

تصرفات نظامی عثمانی علیه ایران موجب پخش شدن کردها در چهار کشور خارج از فرهنگ ایرانی ... (((کنون کُرد از آن تخمه دارد نژاد؛ که ز آباد ناید به دل برش یاد))) ... «لفظ کُرد تعبیر از شجاعت است چرا که اکثر شجاعان روزگار و پهلوانان نامدار از این .... بیشتر بخش شرقی منطقه امروزی کردستان عراق در زمان ساسانیان در استان شادپیروز قرار داشت.

4. می گویند چرا ملت های منطقه به ایران گرایش دارند - Sputnik Iran

15 مه 2018 ... یک تصمیم نا بخردمندانه رئیس جمهوری ایالات متحده منجر شد ده ها فلسطینی شهید و هزاران فلسطینی دیگر مجروح شوند و باز هم سوال می کنند چرا ملت های ...

5. این سرزمین مال کیست؛ اسرائیلیان یا فلسطینی‌ها؟ - رادیو فردا

2 مارس 2017 ... این زمین مال کیست و درگیری خونباری که نزدیک به هفتاد سال است بر سر همین ... مناشه امیر روزنامه‌نگار ایرانی-اسرائیلی مقیم اورشلیم یا بیت‌المقدس، و منصور .... ما را برگردان به سرزمین خودمان، ما هم مثل ملت‌‌های اروپایی اقدام می‌کنیم که به .... آقای فرهنگ الان در این منطقه دارد ظلم می‌شود، هم یهودی و اسرائیلی کشته می‌شود و هم ...

6. گرایش به انقلاب اسلامی ایران در مجلس آینده عراق ... - باشگاه خبرنگاران

16 مه 2018 ... گرایش به انقلاب اسلامی ایران در مجلس آینده عراق روان‌تر خواهد شد/ موضوع ... ایران دارد و نفوذ در عراق و امنیت این کشور برای ما بسیار مهم است، چرا که امنیت ملی ... منطقه گفت: آمریکا می‌گوید این نفت متعلق به جهان متمدن است و ملت‌های وحشی و ... صدرالحسینی تصریح کرد: امروز شاهد به هم پیوستگی ملت‌ها در منطقه با تشکیل ...

7. العبادی و ائتلاف نصر؛ با ایران یا علیه ایران؟! - راهبرد معاصر

ائتلاف موسوم به نصر به رهبری حیدرالعبادی یکی از مهم ترین قطب های موجود در ... العبادی به دنبال آن است که با همه طرف های منطقه ای رابطه حسنه داشته باشد. او هرگز ... البته گرایش به سوی عربستان به معنای روی برگرداندن از ایران نبوده است بلکه دولت ... وی که اصالتی کرد دارد، حتی گاه با مداخلات دولت ترکیه در خاک عراق هم همراهی کرده است.

8. آیا عراق می‌تواند تحریم‌های آمریکا علیه ایران را اجرا کند؟ | Euronews

5 روز پیش ... صحبت‌های آقای عبادی در ایران وعراق عمدتا با واکنش‌های منفی همراه بود. ... اگر به لیست ائتلاف‌های پیروز در انتخابات عراق نگاهی بیندازیم، آقای عبادی، همین حالا در رده سوم قرار دارد و دو ... تحریم ملت‌های منطقه، همان سیاست «غذا و ذلت» است که آمریکا به بهانه دشمنی بر ... بیشتر بخوانید:جدایی مقتدی از ایران؛ چرا و چگونه؟

9. مرکل خواستار مقابله با «گرایش تهاجمی» ایران در منطقه شد | Euronews

21 ژوئن 2018 ... آنگلا مرکل ضمن حمایت از نگرانی اردن نسبت به حضور ایران در سوریه و ... ملاحظه‌ای در روند صلح اسرائیل و فلسطین دارد، در هفته جاری در گفتگوی ...

10. نیوزهاب - جزئیات کامل از جذب هیات‌علمی دانشگاه‌ها

به گزارش ایران خبر، حجت الاسلام محمدرضا رضوان طلب در گفتگو با مهر با اشاره به پایان ... ۱۰ مهر ماه فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه مرکز جذب نسبت به ثبت نام اقدام کنند. ... جمعه ۱۰ مهر وارد سامانه جذب شده و مشخصات و اولویت های مورد نظر خود را درج کنند.

11. سردار سرتیپ دهقان: ایران توان صادرات «موشک» در جهان را دارد - Pars ...

2 مه 2017 ... افزایش قدرت دفاعی ایران با هدف برقراری آرامش و صلح پایدار در منطقه ... وزیر دفاع همچنین گفت: چرا ما دنبال این هستیم که اعتماد ملت و سرمایه عظیم ... یا وعده بدهند، بنیه ملت ایران تاکنون سلیقه های مختلف، افکار و گرایش های گوناگون را ...

12. سخن روز مطبوعات | خبر نامه شب تاب

3 روز پیش ... در ادامه یادداشت و سرمقاله‌های روزنامه‌های صبح کشور با گرایش‌های مختلف سیاسی را می‌خوانید:‌ ... حمله نظامی به ایران سبب ویرانی کامل قدرت نظامی آمریکا در منطقه می‌شود و به ... یادمان باشد ملت ایران در سال 1367 بر صدام پیروز نشد، این پیروزی در سوم ... آیا همه آنانی که دستی در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری های کشور دارند، ...

13. چرا ایران از سوریه، عراق و یمن حمایت می کند؟ - خبرگزاری میزان

ظریف دوازدهمین سالروز پیروزی مقاومت در جنگ ۳۳ روزه را به دولت و ملت لبنان تبریک گفت ... چرا ایران از سوریه، عراق و یمن حمایت می کند؟ ... این هدف نیازمند همپیمانی با کشورهایی است که گرایش کمتر یا اصلا به آمریکا ندارند. ... خیزش های اسلامی که در برخی کشورهای منطقه به وجود آمد و هنوز هم ادامه دارد، الهام گرفته از انقلاب اسلامی ایران است.

14. امنیت و ها در یمن جنگ قدرت جمهوری اسلامی ایران - مطالعات روابط بین الملل

مهوری اسلامی ایران به عنوان یک بازیگر فعال و هژمون منطقه. ای از زمان شروع و ... ملت در یمن اتخاذ نماید. .... گرایش. دارد. سطح. تحلیل. جهانی. بیشتر. به. تحلیل. عملکرد. و. سیاست. های ...... چرا که شیعیان شرق عربستان در چند سال گذشته با برگزاری تظاهرات.

15. جایگاه انقلاب اسلامی ایران در نظم نوین جهانی - پرتال امام خمینی

10 ژانويه 2018 ... جمهوری اسلامی ایران بنا به موقعیتی که در منطقه خلیج فارس دارد، دارای اهمیت و ... چرا که اسلام در عمل به ملت های منطقه نشان می دهد که دارای قدرت فکری، سیاسی، ...... اینک در چهار گوشه عالم می توان انعکاس گرایش های اسلامی ملهم از انقلاب ...

16. هشت اشتباه سیاست ایالات متحده آمریکا در خاورمیانه - Orient XXI

12 نوامبر 2017 ... ایالات متحده در خاورمیانه با تلخکامی هائی روبرو بوده که خود تا حدود زیادی ... در خاورمیانه و تکاپو هائی که به قصد سازگاری در بین کشورهای منطقه در ... دلایل این امر ریشه های عمیق تری از بی کفایتی آشکار رهبران کنگره یا قوه مجریه در واشنگتن دارند. ... مهار دوگانه، با حذف نقش تعادل زای عراق در برابر ایران، بر کوشش های ...

17. حرکت "زاگرس" به سمت زلزله‌های بزرگ/هیچ جای ایران مصون از زلزله ...

14 نوامبر 2017 ... وی خسارات جانی وارد شده به منطقه سرپل ذهاب را ناشی از سوء مدیریت در مقاوم سازی ... تحت تاثیر همه پهنه‌ها قرار دارد، افزود: از این رو باید گفته شود که موضوع زلزله در ایران، .... با احترام به اساتید جغرافیا مباحث مربوط به گسلها و زمین لرزه به رشته های زمین شناسی گرایش زمین ساخت یا زلزله ... خدا به ملت ایران رحم کند.

18. ناکامی ایران در توسعه نفوذ در قفقاز جنوبی - انقلاب اسلامي | موسسه ...

در این بین، عدم توان تهران به ایجاد روابط پایدار با کشورهای قفقاز جنوبی نیز قابل ... چرا که ایروان در زمینه های مختلف از جمله نظامی و سیاسی به روسیه گرایش داشته و به ... بیش از ۲۰۰ هزار نفر گرجی (عمدتاً از منطقه کاختی) با همین سیاست وارد ایران شدند. ... رویارویی های روسیه و ایران نیز همانند جنگ های ایران و عثمانی تاریخ دیرینه ای دارد.

19. جایگاه سیاسی جمهوری اسلامی ایران در فضای بین الاذهانی و پسا انقلابی ...

چرا که تلاش دارد اولا؛ فهم جمهوری اسلامی ایران را نسبت به تحولات منطقه و نیز .... اما آنچه واضح است اینکه؛ ملت های عربی هیچ گاه به این گستردگی و شدت، حاکمان خود را در ..... اسناد، آمارها و نظرسنجی های موجود پس از وقوع انقلاب ها به سوی منفی بودن گرایش ...

20. می گویند چرا ملت های منطقه به ایران گرایش دارند - Sputnik Iran

اگر مثلا همین رفتار را ارتش کشوری نسبت به گله ای از حیوانات انجام می داد چه؟ آیا باز هم ...

21. چرا ملت های منطقه به ایران گرایش دارند

«یک تصمیم نا بخردمندانه رئیس جمهوری ایالات متحده منجر شد ده ها فلسطینی شهید و هزاران ...

22. چرا ملت های منطقه به ایران گرایش دارند - پایگاه خبری ...

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،خبرگزاری اسپوتنیک با انتشار یادداشتی تحت عنوان “می گویند چرا ملت های منطقه به ایران گرایش دارند” به بررسی رویکرد ایران در قبال کشورهای منطقه پرداخته است.

23. قسم | چرا ایران در سطح منطقه حضوری فعال دارد؟ (1)

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهید مجید نسل سهراب حوزه 196 صداقت ناحیه مقاومت بسیج کمیل ، سلسله یادداشت‌های پیش‌رو با محوریت عمق استراتژیک و اقتدار منطقه‌ای ایران مورد توجه قرار خواهد گرفت.

24. نقش دین اسلام در روابط بین ایران و ملت های آسیای مرکزی

نقش دین اسلام در روابط بین ایران و ملت های ... اسلام به ملت های این منطقه ... با گرایش­های ...

25. چرا با ملت اسرائیل دوست نیستیم؟؟ :: جام الست

عمده مهاجران یهودی ،‌ با گرایش های صهیونیستی به ... به ملت ایران ... منطقه است و بدون ...

26. چرا سریال کره ای در ایران محبوبیت دارد؟ - China Radio ...

خانواده های ایرانی معتقدند به دلیل نزدیک بودن فرهنگ شرقی، با توجه به خانواده محور بودن سریال های کره ای و رعایت بسیاری از نکات اخلاقی در آن ها می توان به راحتی این سریال ها را در کنار خانواده تماشا کرد.

27. امروز در دنیا هیچ کشوری به استقلال ملت ایران نمی‌رسد ...

... با گرایش های ... ملت ایران را در منطقه به ... چرا ایران در مسائل منطقه ...

28. ملت ایران مسیر خود را بر مبنای منافع و مصالحش انتخاب می ...

ملت ایران مسیر ... مخربی در منطقه دارند/ هدف ... و قدرت‌های جهانی به نقش و ...

29. چرا برخی مردان به ازدواج با زنانی بزرگتر از خودشان گرایش دارند

دولت عراق ۱۱۰۰ میلیارد دلار به ایران ... به سوی شهرک های ... خودشان گرایش دارند;

30. کدام استان‌های ایران رتبه نخست سرطان معده را دارند ...

کدام استان‌های ایران رتبه نخست سرطان معده را دارند؟ ... به‌طور کلی، از نظر منطقه ...

31. واکنش مقتدی صدر به تحریم‌های آمریکا علیه ایران

... هایی که به ملت های منطقه وارد ... مشابه دارند ... های ایران; چرا برخی ...

32. مرکل خواستار مقابله با «گرایش تهاجمی» ایران در منطقه شد ...

... برای «گرایش‌های تهاجمی» ایران ... نفوذ منطقه‌ای ایران به خصوص ... را دارند.

33. خاورمیانه چرا و چگونه به وجود آمد؟

خاورمیانه چرا و چگونه به ... منطقه و به وسیله قدرت های ... ایران موج سنگین گرایش به ...

34. چرا ایران نگران اتحاد عربستان و اسرائیل است؟ - BBC Persian

به گفته آقای روحانی، عربستان "سر تعظیم در برابر اسرائیل فرود آورده" و "برای رابطه با صهیونیسم التماس می‌کند" اما باید "از این حالت رکوع خارج شود، مستقیم بایستد و اتکایش به ملت خودش و دیگر ملت‌های منطقه باشد".