قالیشویی گلشهر

قالیشویی گلشهر

قالیشویی گلشهر

پرده‌ها از جنس‌های مختلف و در طرح‌های گوناگون تهیه و تنظیم میشوند و علاوه بر تهیه نور به فضای منزل، جلوه و زیبایی خاصی می‌بخشد. اگر پرده ‌های حریر را به جهت خانه خود انتخاب کرده‌اید؛ در این مقاله همراه ما باشید تا حیاتی شستشوی پرده حریر و ریزه‌کاری‌های آن آشنا شوید. پارچه حریر بافت ظریفی دارد و به جهت به کار گیری در پوشاک و دکوراسیون داخلی خانه مضاعف کاربردی و شیک است. این پارچه، جز خانواده پارچه‌های ابریشمی و سیلک قرار دارد و بایستی برای دوخت و شستشوی آن آلرژی خاصی به خرج داد. یک عدد از مصارف اکثر پارچه حریر، دوخت پرده به جهت فضاهای متفاوت است. به جهت دکوراسیون داخلی منزل از پرده حریر می‌توان به جهت پنجره‌های اتاق نشیمن، اتاق خواب و حتی آشپزخانه به کارگیری کرد. درخشندگی خاص پرده‌های حریر  چشم‌نواز می باشد و اعتنا بیننده را به زیبایی‌های خود جلب می‌کند.

مزایای پرده ‌حریر

یکی از از مزایای دارای پرده حریر علاوه بر زیبایی مضاعفی که به فضای خانه شما می‌بخشد؛ همین میباشد که از عبور نور به باطن خانه خودداری نمی‌کند. در بسیاری از موارد یک پرده از جنس کتان یا این که تترون به جهت آستر این جور پرده‌ها در لحاظ گرفته میشود تا به وسیله آن بتوان میزان نور ورودی به فضا را تنظیم کرد و یا این که دید از بیرون را کنترل کرد. مزیت دیگر پرده‌های حریر مقاومت آن ها در برابر چروک‌شدن و پاره گی است. بافت پرده‌های حریر حیاتی وجود نازکی و ظرافت،  مستحکم هست و در برابر پارگی مقاومت زیادی دارد. پرده‌های حریر به صورت ساده و طرح‌دار در رنگ‌های زیاد متنوع در بازار عرضه میشوند و این مزیت بزرگی برای خریداران میباشد که اساسی اعتنا به رنگ دکوراسیون خانه خویش و در جهت هماهنگی اهمیت آن، پارچه حریر مورد نظر خود را گزینش کند. طراحان دکوراسیون داخلی خانه سفارش مینمایند برای ساخت فضایی آرامش‌بخش در اتاق خواب از پرده‌های حریر و دانتل به کار گیری کنید. طرح‌های پارچه حریر  متنوع میباشند و به جهت هر فضایی اعم از پذیرایی، اتاق خواب و آشپزخانه گزینه‌های بخش اعظمی را پیش بر روی شما قرار می‌دهند. کلیدی این می باشد که گزینش شما حساس سایر اجزای دکوراسیون منزل هماهنگی داشته باشد تا نمای پرده در نظر دیگران جلوه بیشتری داشته باشد. تعیین پرده‌های حریر طرح‌دار به جهت تولید فضا کلیدی سبک مدرن، فراوان شایسته هستند. به طور معمول نقش‌ها در پرده‌های حریر به صورت تنیده در هم میباشند و به تنهایی و سوای گوشواره یا این که والان، زیبایی منحصربه‌‌فردی به فضای خانه شما می‌بخشند.

روش شستشوی پرده ‌های حریر

پیش از هر چیزی می بایست بدانید که برای شستشوی پرده‌های حریر بایستی حوصله به خرج داد. پرده حریر به عامل بافت دقیق و ساختار توری مانند، گرد و غبار بیشتری را به خویش جذب می‌کند. به این ترتیب نخست پرده را کلیدی میزان قابل قبولی از آب سرد بشویید تا آلودگی‌ها از آن خارج شود. ممکن هست که نیاز به تکرار این کار برای یک‌سری بار باشد تا کاملا گرد و غبار از در میان برود و در سرانجام پرده پس از شستشو کدر و چرک‌مرده نشود. برای شستشوی پرده حریر در تمام فرایند از آب سرد استعمال کنید؛ زیرا آب گرم به بافت ظریف پرده‌های حریر زخم می‌رساند و منجر میشود که پرده موقعیت سفت و منظم نخستین خود را از دست بدهد.

استفاده از مواد شوینده در تمیز نمودن پرده

 در مرحله آنگاه بایستی پرده را اهمیت مواد شوینده بشویید. در تعیین مواد شوینده، زیاد اعتنا نمایید و از دسته ملایم آن استعمال کنید. به جهت عاقبت خوب تر و تمیز و درخشنده شدن پرده حریر خوبتر می باشد که آن را به مدت چندین ساعت در آب سرد و ماده شوینده قرار دهید تا تر بخورد و بعد اقدام به شستن آن کنید. بیش تر نمودن پاره ای جوش شیرین به پودر شوینده می‌تواند تمیزی و درخشندگی پرده ‌های حریر شما را تعدادی برابر کند. پس از شستشوی پرده آن را آبکشی کنید؛ فقط به خاطر داشته باشید؛ اگر از خشک‌کن خودرو لباس‌شویی به کارگیری می‌کنید؛ بدون شک بدور آهسته آن را تعیین نمایید تا به بافت ظریف پرده حریر آسیبی نرسد. توصیه پرده‌دوزان حرفه‌ای این هست که پرده را پس از شستشو به رخ نمناک در محل با خویش آویزان نمایید تا چروک نشود. اهمیت همین عمل دیگر نیازی به اتو کشیدن پرده نیست. همچنین خوبتر هست چین‌های پرده را نیز در همان حالا که مرطوب است، تر و تمیز کنید تا به همان صورت خشک شود. در نقطه نهایی اگر قصد شستشوی پرده خویش را در خانه ندارید و در تهران سکونت دارید؛ ما به شما توصیه می کنیم که از خدمات ارزان ترین قالیشویی که در عین حالا به حساسیت کالا پارچه هم با می‌دهد، استعمال کنید.

شوینده طبیعی به جهت شستشوی مبل مخمل در منزل

 

به جهت تمیز نمودن مبل‌ها نیاز به یک شوینده دارید تا به وسیله آن پارچه مبل را تمیز و لکه‌زدایی کنید. در صورتی که می‌خواهید به جهت شستشوی مبل مخمل خود از یک محلول شوینده طبیعی استفاده کنید؛ ترکیب آب‌لیمو، آب و جوش شیرین به صورت معجزه‌آسایی مبل شما را تمیز می‌کند. صرفا این نکته را در لحاظ داشته باشیدکه به جهت شستشوی مبل اهمیت هر شوینده‌ای، نخست پاره ای از آن را بر نصیب کوچکی از پارچه مبل که در معرض دید نمی باشد آزمون نمایید تا از جراحت نرساندن شوینده به مبلمان اطمینان حاصل کنید. حالا به جهت به کار گیری از فرمول خانگی موثر به جهت لکه‌زدایی، یه خرده آبلیمو را کلیدی کمی آب و جوش شیرین در ظرفی ادغام کنید. آن گاه اهمیت یک اسفنج نرم یا یک تکه پارچه نخی، یه خرده از محلول را به آرامی بر روی سطح مبل و بر روی لکه‌ها بکشید. این کار بایستی به آهستگی انجام شود تا به بافت اصلی و دقیق مخمل آسیبی وارد نشود. پس از آن می بایست اذن بدهید مبل خشک شود. بعد روی آن را اصلی یک برس و یا جاروبرقی جارو نمایید تا خواب مبل به موقعیت اولیه خود برگردد.

 

قالیشویی عباس آباد

 

منبع golestanwash.com