اقدامات مهم در شروع هوشمندسازی ساختمان – خانه هوشمند گلدور

یک لامپ هوشمند را میتوان به یکی از سوکتهای موجود در خانه متصل کرده و متعاقبا آن را در ابتداییترین سطح با سیستم وایفای خانه جفت کرد. در این فصل ما ادغام سه مؤلفه با جفت آزاد، خانه هوشمند، اینترنت اشیاء IOT و محاسبات ابری را توضیح دادیم. این وابستگی و مزایای حاصل از ترکیب خانه هوشمند و اینترنت اشیاء IOT را نشان می دهد. پیکربندی اساسی یکپارچگی از طریق پیام ها و دستورات بین خانه هوشمند و سیستم کنترل اینترنت اشیاء IOT را فرض می مدار هوشمند سازی خانه کند. سپس برنامه کنترل خانگی یک فرمان «خاموش کردن» را به همه لوازم اینترنت اشیاء IOT (3) که به عنوان حساس به توقف آب تعریف شده اند ارسال می کند و سپس دستور «خاموش کردن» را به شیر اصلی آب (1) می فرستد. ماژولاریت: مفهوم بسته نرم افزاری را فعال می کند، پویایی زمان اجرا، اجزای نرم افزار را می توان در زمان اجرا مدیریت کرد، جهت گیری سرویس، مدیریت وابستگی ها در بین بسته ها، لایه چرخه عمر: چرخه عمر بسته ها را کنترل می کند، لایه های سرویس: یک مدل پویا از ارتباط بین ماژول های مختلف را تعریف می کند. بیشتر گسترش یافته است تا حسگر آسانسور را برای جلوگیری از استفاده از آن به دلیل شرایط آتش سوزی (1) اعلام کند، و بنابراین، حتی بیشتر به هر سنسور IoT (3) که ممکن است به دلیل هشدار دود شناسایی شده فعال شود، گسترش می یابد.

در صورتی که سنسور آب نشت آب (3) را تشخیص دهد، رویدادی را به هاب (2) ارسال می کند، که برنامه “شیر خاموش کردن” را فعال می کند. گام اول، استقرار سنسورهای آب در زیر هر منبع نشت احتمالی معقول و یک سنسور اصلی خودکار دریچه آب برای کل خانه است، که اکنون به این معنی است که خانه به عنوان یک اینترنت اشیاء IOT در نظر گرفته می شود. ما میتوانیم در ادبیات و گزارشهای عملی، پیادهسازیهای بسیاری از ادغامهای مختلف را در میان بخشی از سه بلوک اصلی، خانه هوشمند، اینترنت اشیاء IOT و محاسبات ابری بیابیم. OpenHAB چارچوبی است که هوشمند سازی خانه و دروازه اینترنت اشیاء IOT را برای خانه های هوشمند ترکیب می کند. برای جلوگیری از چنین شرایطی، ما همه حسگرهای لوازم اینترنت اشیاء IOT را به برنامه خانگی (2) متصل می کنیم، به طوری که وقتی همه از خانه خارج می شوند، به طور خودکار تمام سنسورهای لوازم خانگی را مطابق با آن تنظیم می کند (3) تا از آسیب جلوگیری شود. به عنوان مثال اجرای سوم را در نظر بگیرید، یک وظیفه کنترلی که دائماً در سرور خانگی اجرا می شود (2) این واقعیت را کشف می کند که همه ساکنان خانه را ترک کرده و به طور خودکار، محرک ها را آغاز می کند تا همه وسایل اینترنت اشیاء IOT را خاموش کنند (3)، سپس پیام هایی را برای کاربران مربوطه ارسال می کند.

توجه داشته باشید که نشانگر خانه خالی توسط برنامه خانه هوشمند ایجاد می شود، در حالی که نشانگر “روشن” دستگاه توسط اینترنت اشیاء IOT ایجاد می شود. از این رو، این سناریو به دلیل ادغام بین خانه های هوشمند و سیستم های اینترنت اشیاء IOT امکان پذیر است. بسیاری از سوالاتی از این دست که پاسخش را شما بهتر می دانید پس می توانید امکانات ساختمان هوشمند را به میل خودتان شخصی سازی کنید، شخصی سازی باعث تعامل بیشتر با سیستم هوشمند می شود و نتیجه آن رضایت بیشتر شماست. با استفاده از قفلهای هوشمند و در بازکنهای در گاراژ، کاربران میتوانند دست یابی و ورود مهمانان را مجاز یا غیر مجاز کنند. یک لایه ایمن بلاک چین بین دستگاه ها و دروازه ها را می توان بدون تغییر گسترده در پایه کد موجود پیاده خرید تجهیزات هوشمند سازی خانه سازی کرد. بنابراین، این دستگاه به عنوان لوازم خانگی هوشمند در ارتباط با Google انتخاب بسیار خوبی است. هرچقدر دستگاه های بیشتری به وای فای وصل شوند اتصال آن کندتر می شود. اگر خانه را ترک و فراموش کرده اید که شوفاژها را خاموش کنید؛ با چند کلیک می توانید سیستم گرمایشی و سرمایشی، اجاق گاز و لامپ های اضافی را خاموش و از قبض های نجومی آب، برق و گاز فرار کنید.

مالتینا واسطی است بین هم وطنان خود و فروشگاه اینترنتی آمازون تا کالاهای اصل، برند و با کیفیت و قیمت مناسب را در اختیار کاربران قرار دهد، زیرا تهیه تکنولوژی روز دنیا که اورجینال هم باشد عملا در دستسرس نیست اما مالتینا این امکان را فراهم کرده که هر کالایی را که کاربران بخواهند برایشان تهیه کند و بعد از گذشت دو هفته کاری و ارسال رایگان به دست آن ها برساند. در سمت چپ، ما برای هر پیاده سازی، دنباله ای از پیام ها / دستورات را در بین اجزا، از چپ به راست و از پایین به بالا توضیح می دهیم. مراجعه کنید. در این بخش، سه پیادهسازی را شرح میدهیم، که نیاز و مزایای اتصال یا یکپارچهسازی هر سه جزء را به وضوح نشان میدهند، همانطور که در شکل 5 نشان داده شده است. بعد از اینکه کلید را نصب کردید باید به سیستم هوشمند خانگی تان وصلش کنید. هوشمند سازی ساختمان ، کلید مدیریت یک آسمان خراش متشکل از تعداد طبقات زیاد (بیش از 150 طبقه) ، تعداد آسانسور و پله برقی بالا ، سیستم های خنک کننده (با کنترل آب و هوا) ، سیستم های نظارتی متعدد ، سیستم های امنیتی ، چراغ های روشنایی است که با توجه به زمان و موقیعیت ، هشدارهای آتش نشانی ، سیستم های اطفا حریق خودکار و موارد دیگر تغییر کند.